news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Informacje
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia Nr 6 w Płazie

kierownik: mgr Jolanta Mazgaj
adres:
ul. Pocztowa 2, 32-552 Płaza
telefon: 32 613-13-45
telefon kom.: 514-993-157
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
strona www: http://mbp.chrzanow.pl
gadu-gadu: 3618858

Godziny otwarcia:
poniedziałek 9:00 - 17:00

wtorek 9:00 - 17:00
środa 9:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 17:00
piątek 9:00 - 17:00


Regulamin
Filii w Płazie Miejskiej Biblioteki publicznej w Chrzanowie.

 
Bezpłatne badanie wzroku

W dniu 9 maja 2017 w godz. 15.00-18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, Filii w Płazie ul. Pocztowa 2 odbędzie się bezpłatne optometrystyczne badanie wzroku. Badanie przeprowadzą specjaliści z Kliniki Doktora Marchewki.
Serdecznie zapraszamy!

 
Dzień otwarty w Filii w Płazie

8 grudnia odbył się dzień otwarty w Filii w Płazie, która po ponad rocznej przerwie, wróciła do przebudowanego budynku gromadzkiego. Uroczystym otwarciem nowej siedziby zainaugurowaliśmy obchody 60-lecia działania Filii. Na zwiedzających czekała wystawa jubileuszowa "Opowiem wam historię" oraz prezentacja "Ważne miejsce na mapie Płazy". Odbyły się również warsztaty edukacyjne dla dzieci i akcja bookcrossingu. Od 9 grudnia zapraszamy na stary adres ale w zupełnie nowe przestrzenie!

Więcej…
 
Odnowiona siedziba Filii w Płazie


 
Zakończenie warsztatów językowych "English for everyone" w Filii w Płazie

W okresie od kwietnia do lipca 2013, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie Filii w Płazie, odbywały się zajęcia językowe pod hasłem "English for everyone". Na konwersacje w języku angielskim przychodziła nie tylko młodzież gimnazjalna, ale także starsze osoby, które chciały "podszlifować" swój angielski. W trakcie spotkań tematycznych rozmawialiśmy o czasie wolnym, książkach, filmach, wakacyjnych wyjazdach czy podróżowaniu. Osoby uczestniczące w warsztatach często musiały wykazać się doskonałą wyobraźnią wcielając się w różne role: pogodynek, małych dzieci czy też nieznośnych współlokatorek.

Więcej…
 
Czy wiesz gdzie mieszka zaraza niebieska? - Płaza i Pogorzyce - relacja 2013

CZY WIESZ GDZIE MIESZKA ZARAZA NIEBIESKA?
pytaliśmy o to wszystkie dzieci, które brały udział w akcji letniej. Za nami wakacyjne spotkania w Filii w Płazie i w Filii w Pogorzycach (1-12.07.2013). Ale było SUPER!... i oczywiście dzieci dowiedziały się co to jest ZARAZA NIEBIESKA. Jak zakończyły się jej poszukiwania na terenie Płazy i Pogorzyc? Oto relacja:

Więcej…
 
Praca.Enter - relacja

O projekcie Praca.Enter pierwszy raz usłyszałam od koleżanek i Pani Moniki Kuli. Poszłam na pierwsze spotkanie do biblioteki dotyczące projektu pt."Nie każdy musi być bankierem, czyli od pasji do przyszłego zawodu", bardzo mnie to zainteresowało.

Więcej…
 
Echa płaziańskich tradycji - relacja ze spotkania

Uczenie, to nie tylko szkoła i odrabianie zadań domowych, ale też doskonała forma spędzania wolnego czasu. To również sposób na zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji wspólnie z najbliższymi... 7.06. w Filii w Płazie, w ramach obchodów III Małopolskich Dni Uczenia się przez Całe Życie, odbyło się spotkanie Echa płaziańskich tradycji...

Więcej…
 
Swoje chwalcie, poznawajcie! "Wejdź na szlak" płaziańskich zabytków.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie stara się promować Ziemię Chrzanowską zarówno realizując własne zadania czy też wspierając dobre pomysły i ciekawe działania. Tak było również w ostatni weekend, 25-26 maja, gdy z ogromną przyjemnością włączyliśmy się w akcję promującą płaziańskie zabytki, m.in. zabytkowy, XVI-wieczny kościołek p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Co prawda kościółek ten nie znalazł się na tegorocznej liście zabytków, zwiedzanych w ramach projektu "Wejdź na szlak" - XV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, ale dzięki inicjatywie Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Pani Lucynie Kumali i ze wsparciem ks. Proboszcza Stanisława Makowskiego, udostępniono do zwiedzenia tę płaziańską perełkę architektury.

Więcej…
 
Echa płaziańskich tradycji

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie ul. Pocztowa 2 ma zaszczyt zaprosić na spotkanie pt. Echa płaziańskich tradycji w trakcie którego zaprezentujemy prace literackie mieszkańców Płazy: Okruchy pamięci. Uchronić od zapomnienia - kronika autorstwa  Michała Chrząścika oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie: Filia w Płazie. Próba monografii za lata 1995-2009 - autorstwa Małgorzaty Jochymek. Panie ze Stowarzyszenia Folklorystycznego w Płazie przedstawią miejscowe tradycje kulinarne. Zapraszamy 7.06.2013r. godz. 8.00.

Współpraca: Zespół Szkół w Płazie, Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne w Chrzanowie Grupa Śpiewaczo - Obrzędowa Płazianki.

 
English for everyone

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie Filii w Płazie odbył się cykl spotkań z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Rodziny Starzeńskich w Płazie. Zajęcia dla młodzieży miały niecodzienny charakter – lekcję biblioteczną w języku angielskim poprowadziła Pani Natalia Jaworek, studentka filologii angielskiej.

Więcej…
 
Zofia Tomaszkiewicz - spotkanie

15 listopada 2012 r. w Bibliotece w Płazie odbyły się dwa spotkania uczniów z miejscowej Szkoły Podstawowej z Panią Zofią Tomaszkiewicz, malarką, poetką i muzykologiem.

Więcej…
 
Na szlaku modlitewnym Płazy - rozstrzygnięcie

9 września 2012r., podczas Parafialnego Festynu Rodzinnego w Płazie, uroczyście  wręczono laureatom dyplomy oraz nagrody w konkursie Na szlaku modlitewnym Płazy, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie Filię w Płazie i Parafię Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie.

Konkurs ten kierowaliśmy do mieszkańców naszego sołectwa.

Więcej…
 
Warsztaty fotograficzne zakończone

"Co dobre, to się szybko kończy" - tym stwierdzeniem zakończyły się kolejne zajęcia, które dla swoich czytelników przygotowała Filia w Płazie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1757798