news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Informacje Echa płaziańskich tradycji - relacja ze spotkania
Echa płaziańskich tradycji - relacja ze spotkania

Uczenie, to nie tylko szkoła i odrabianie zadań domowych, ale też doskonała forma spędzania wolnego czasu. To również sposób na zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji wspólnie z najbliższymi... 7.06. w Filii w Płazie, w ramach obchodów III Małopolskich Dni Uczenia się przez Całe Życie, odbyło się spotkanie Echa płaziańskich tradycji...

Podczas spotkania zaprezentowano prace literackie mieszkańców Płazy:

Okruchy pamięci. Uchronić od zapomnienia - kronika autorstwa Michała Chrząścika:

z noty redakcyjnej:

Okruchy pamięci... - nie jest pracą monograficzną lecz luźnym zbiorem informacji o Płazie, wspomnień autora, relacji i rozmów z mieszkańcami sołectwa. Słowo pisane zostało opatrzone zdjęciami, dokumentami i pamiątkami ze zbiorów własnych i innych, wycinkami z czasopism i materiałem źródłowym z dostępnych autorowi publikacji o regionie. Całość obejmuje 31 rozdziałów poprzedzonych wstępem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie: Filia nr 6 w Płazie. Próba monografii za lata 1995-2009 - praca licencjacka Małgorzaty Jochymek

ze wstępu:

Celem pracy jest przedstawienie działalności omawianej biblioteki, ukazanie jej historii i funkcji, jakie pełni w środowisku lokalnym. Zwrócono szczególna uwagę na zmiany zachodzące w księgozbiorze oraz działalność kulturalno – oświatową. Uwzględniono również możliwości lokalowe placówki, stan czytelnictwa, wiek i zainteresowania użytkowników. Wprowadzono krótką charakterystykę gminy i całej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, by przedstawić warunki i okoliczności działania Biblioteki.

Obie prace dostępne są w zbiorach MBP Filia w Płazie.

01
01
02
03
04
05
06
07

W tym samym czasie w bibliotece, odbywały się również warsztaty kulinarne podczas których dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w Płazie pod kierunkiem Elżbiety Kmicik wspólnie z gospodyniami z Chrzanowskiego Stowarzyszenia Folklorystycznego Grupa Śpiewaczo – Obrzędowa Płazianki, przyrządzały tradycyjne regionalne potrawy kapuśniak oraz kluski ciepane z koktajlem truskawkowy. Uczniowie według instrukcji "Płazianek" nakryli pięknie stoły, które udekorowali wiosennymi kwiatami. Sami także serwowali przybyłym gościom pyszne potrawy, ubrani w kucharskie czapki i fartuszki. Podczas zajęć mali praktykanci, wykazali się dużą wiedzą dotyczącą przygotowania i nakrycia stołu oraz zasad serwowania potraw. Wspólnie z gośćmi smakowali regionalne potrawy. Uczymy się przez całe życie!

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1730396