news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Informacje Praca.Enter - relacja
Praca.Enter - relacja

O projekcie Praca.Enter pierwszy raz usłyszałam od koleżanek i Pani Moniki Kuli. Poszłam na pierwsze spotkanie do biblioteki dotyczące projektu pt."Nie każdy musi być bankierem, czyli od pasji do przyszłego zawodu", bardzo mnie to zainteresowało.

Dowiedziałam się, że podczas realizacji projektu będę mogła się dowiedzieć o zawodach przyszłości, sposobach poszukiwania pracy, a przy okazji będę mogła trochę pozwiedzać, ponieważ podczas realizacji projektu Praca.Enter będą również organizowane wyjazdy do ciekawych miejsc.

Jedną z atrakcji była organizowana wycieczka do Tarnowa na mecz żużlowy i wprost podskoczyłam z radości! Zawsze chciałam zobaczyć taki mecz na żywo. Sprawy organizacyjne załatwiliśmy na spotkaniu i... mogłam jechać!

W niedzielę 2 czerwca spotkaliśmy się pod szkołą. W drodze moje myśli krążyły cały czas wokół żużla. Po ponad dwóch godzinach dotarliśmy do Tarnowa, pod stadion. Okazał się bardzo wielki i inny niż w moich wyobrażeniach. Najpierw mieliśmy spotkanie z młodym żużlowcem, Ernestem Kozą. Opowiedział nam dokładnie o żużlu i motorze. Później weszliśmy na stadion... Gdy rozejrzałam się dookoła, myślałam, że znalazłam się na boisku do baseball'a! Otoczył nas ryk silników...

Przy pierwszym wyścigu niezbyt rozumiałam zasady, mimo wcześniejszego szukania informacji o żużlu i zespole Unia Tarnów. Ale później były niesamowite emocje. Nie da się poczuć  tego samego, oglądając wyścig w telewizji. Przy ostatnim wyścigu byłam strasznie zawiedziona, że to już koniec... Wróciliśmy bardzo późno w nocy, ale mimo to nie byłam ani trochę zmęczona.

Następnego dnia okazało się, że mogę jechać z grupą do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński i do Wyższej Szkoły Teatralnej. Pojechaliśmy 11 czerwca. Okazało się, że jedziemy pociągiem! Wszyscy bardzo się z tego ucieszyli. Gdy nadszedł czas, byliśmy najedzeni i gotowi na zwiedzanie UJ. Posłuchaliśmy tam wykładu na temat kierunków studiów na Uniwersytecie i obejrzeliśmy wystawy. Następnie udaliśmy się do Wyższej Szkoły Teatralnej, gdzie dowiedzieliśmy się dokładnie jak wygląda praca aktora itp.

Ostatnią wycieczką był wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie na podsumowanie projektu i spotkanie z raperem Tadkiem z zespołu Firma. Przedstawiliśmy krótkie prezentacje multimedialne pt. "Ja za 5 lat". Później zadawaliśmy dużo pytań na temat nowej płyty Tadka, każdy z nas dostał jego autograf, a niektórzy kupili sobie płytę.

02
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

Cały projekt był bardzo ciekawy. Myślę, że pomoże wielu osobom w wyborze wymarzonej, dobrze płatnej przyszłej pracy. Bardzo mi się podobało!


Pozdrawiam, Beata Kłapcia :)

 

Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1730364