news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Święta miodu
Święta miodu

Nieprzerwanie od 2005 roku organizowane są w Płazie Święta Miodu. Organizacja tego typu akcji jest sporym przedsięwzięciem, dlatego też impreza swoją rację bytu zawdzięcza wielu instytucjom m.in.: Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie Filii w Płazie, Szkole Podstawowej w Płazie, Publicznemu Gimnazjum w Płazie, Przedszkolu Samorządowemu, Związkowi Emerytów i Rencistów, ale także wielu osobom prywatnym zaangażowanym w promowanie Płazy. Kluczowe jest także wsparcie naszych rodzimych pszczelarzy m.in.: Jacka Chrząścika. Malownicza Płaza posiadająca dobre warunki klimatyczne, zdrowe powietrze jest idealnym miejscem do hodowli pszczół oraz wytwarzania ekologicznej żywności. Świętem Miodu niewątpliwie promujemy nasz region oraz zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowotną tak istotną w czasach, gdy żywność produkowana na masową skalę traci swoje naturalne właściwości.

 
X Święto Miodu - Zakończenie jubileuszowego cyklu spotkań 2015r.

Spotkanie miało charakter wyjątkowy, dlatego że uroczyście kończyło jubileusz Świąt Miodu, które to święta już od 10 lat wpisują się w działania biblioteki i środowiska Płazy.

Więcej…
 
IX Święto Miodu

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie przygotowała Święto Miodu. Tym razem nasze tradycyjne już, miodowe święto połączone zostało z jubileuszem 65-lecia Klubu Sportowego Tempo Płaza.

Więcej…
 
VIII Święto Miodu

29 września br. w pięknej, słonecznej scenerii parku Domu Pomocy Społecznej odbyło się Ósme Święto Miodu w Płazie. Tym razem połączone z Pożegnaniem Lata. Goście jak zwykle dopisali: mieliśmy przyjemność spotkać się zarówno z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Płazy. W ciągu kilku godzin przybyli na nasze tradycyjne już, regionalne święto, znaleźli coś i dla ducha i dla ciała...

Więcej…
 
VII ŚWIĘTO MIODU

W dniu 4 września na boisku Klubu Sportowego "Tempo" w Płazie odbyły się "VI Dożynki Powiatowe", "Festiwal Ziemniaków po Cabańsku" oraz organizowane już po raz siódmy "Święto Miodu w Płazie".

Więcej…
 
V ŚWIĘTO MIODU

25. listopada 2009
Kolejne już piąte Święto Miodu tym razem odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii w Płazie. W programie spotkania znalazły się występy: dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie "Zatroskane pszczółki", chóru TRÓJTOLA działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie, pod kierunkiem Antoniny Wójcik oraz Stowarzyszenia Folklorystycznego Grupy Śpiewaczo - Obrzędowej Płazianki z przedstawieniem "Ja jestem syn pszczelarza". Oprócz części artystycznej posłuchać można było także części bardziej technicznej m.in.: referatu Ryszarda Lasonia z Niesułowic "Pszczoła w życiu człowieka", referatu Tadeusza Fijołka z Dulowej "Życie miodem słodzone..." oraz wystąpienia Kazimierza Jędrysika i Jerzego Oczkowskiego. Spotkaniu towarzyszyły kiermasze: rękodzieła ludowego "Galerii Drzewiej", produktów pszczelich i kosmetyków na bazie miodu oraz prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Płazie. O degustację wypieków i napojów miodowych zadbały gospodynie z Grupy Płazianki.

 
IV ŚWIĘTO MIODU

7. września 2008
IV Święto Miodu w Płazie odbyło się w uzupełnieniu i połączeniu z Dożynkami Gminnymi. Dożynkowo - miodowa impreza, ze względów organizacyjnych odbyła się na boisku sportowym w Płazie, gdzie tradycyjnie już podziwialiśmy występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Płazie i Gimnazjum nr 5 w Płazie. Swoje występy przedstawiły także Panie z okolicznych zespołów folklorystycznych oraz rodzimego Zespołu Folklorystycznego "Płazianki". Główną z atrakcji okazał się konkurs na wieniec dożynkowy, w którym wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Płazy. Tradycyjnie już kosztować było można miodowych specjałów oraz uczestniczyć w kiermaszu. Imprezę zakończył wielki festyn pod gołym niebem.

 
III ŚWIĘTO MIODU

26. października 2007
W trakcie miodowej biesiady odbywającej się na terenie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Płazie podziwialiśmy: występ młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Płazie "Europa pod strzechą", występ Męskiego Zespołu Folklorystycznego "Bolęcanie", występ Stowarzyszenia Folklorystycznego z Płazy, a także wykład Profesora Bogdana Kędzia z Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu dotyczący "Właściwości leczniczych produktów pszczelich". Oprócz uczestnictwa w części artystyczno – naukowej  biesiadnicy degustowali miodowe wypieki gospodyń płaziańskich, brali udział w miodowych konkursach z niespodziankami, a także kiermaszu w trakcie, którego kupić można było: miody i wyroby z wosku pszczelego Jacka Chrząścika, kosmetyki na bazie wosku pszczelego i propolisu "Korana", rzeźbę ludową z "Galerii Drzewiej" oraz prace mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

 
II ŚWIĘTO MIODU

1. grudnia 2006
Bogaci w doświadczenia z wcześniejszego Święta Miodu organizatorzy postanowili przenieść obchody na "większy" teren, organizując II Święto Miodu na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 5 w Płazie. W programie obchodów znalazły się m.in.: występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie - "W pasiece", występ uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5 w Płazie "Pszczoła..., kwiat..., miłość...", występ grupy śpiewaczej z Płazy, prelekcja dyplomowanej kosmetyczki Kingi Wartalskiej dotycząca zbawiennych właściwości miodu na zdrowie i piękno, opowieść na temat pszczelich produktów prezentowana przez Jacka Chrząścika, Zygmunta Gładysa oraz Władysława Ortmana.
Świętujący uczestnicy mogli delektować się miodowymi specjałami, a także zakupić różnego rodzaju produkty pszczelarskie.

 
I ŚWIĘTO MIODU

8. listopada 2005 roku
Obchody pierwszego święta miodu odbywały się w Bibliotece w Płazie. W trakcie imprezy można było posłuchać prezentacji na temat: "Ochrona bioróżnorodności w naszym regionie" przedstawionej przez Bogusławę Majchrowską - kierownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Chrzanowie, opowieści Prezesa Polskiego Związku Pszczelarskiego Jerzego Oczkowskiego na temat produktów pszczoły miodnej. Dzięki uprzejmości Marzeny Bębenek i Grażyny Poznańskiej mogliśmy oglądać miodowy występ uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5 w Płazie, a do degustacji miodowych specjałów zaprosiły Gospodynie z Płazy. W trakcie imprezy można było także podziwiać, a nawet zakupić wyroby z miodu wytwarzane przez Zygmunta Gładysa i Jacka Chrząścika.

 


Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamy
  • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1757799