news menu leftnews menu right
Oferta edukacyjno - kulturalna w bibliotece w Płazie

Biblioteka w Płazie zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą się odbywały cyklicznie, tak by każdy przychodzący znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej...
Strona główna Sprawozdania
Sprawozdanie z działalności w 2012 roku

Stowarzyszenie w okresie swojej działalności zorganizowało wiele imprez, wycieczek, wyjazdów do teatru, kina, spotkań. Starano się zapewnić dla swoich członków aktywne spędzenie wolnego czasu.

Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy i współorganizuje imprezy w swoim środowisku, współpracuje z organizacjami i instytucjami na terenie Gminy i Powiatu.

DSC02277
DSC02277
DSC02286
DSC02295
DSC02298
DSC02302
DSC02308
DSC02340
DSC02342
DSC02343
DSC02349

W bieżącym roku zorganizowano:

miesiąc styczeń-
Spotkanie z Dyrektorem Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Panią Lucyną Kumala oraz kierownikiem Filii w Płazie Panią Jolantą Mazgaj. Informacja o działalności biblioteki, zasady współpracy. Na spotkaniu obecny sołtys Płazy Leszek Kowalski.


miesiąc luty-
Zorganizowano zabawę karnawałową w siedzibie Stowarzyszenia.

miesiąc marzec-
Wyjazd do kina w Chrzanowie na film pt. "Stawka większa niż śmierć".


miesiąc kwiecień-

Z okazji Świąt Wielkanocnych spotkanie tzw. "Święcone Jajko". Zaproszono Burmistrza Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego, proboszcza z Płazy ks. Stanisława Makowskiego, Dyrektora Biblioteki w Chrzanowie Panią Lucynę Kumala, kierownika Biblioteki w Płazie Jolantę Mazgaj, sołtysa Leszka Kowalskiego.


-
W miesiącu kwietniu goszczono również Starostę Chrzanowskiego Adama Potockiego, który wręczył ufundowany przez siebie puchar, zwycięzcy turnieju gry w "Remika".

miesiąc maj
-
Wycieczka do Wrocławia; obejrzenie Panoramy Racławickiej, zwiedzanie Starego Miasta, Ogrodów Japońskich.


miesiąc czerwiec-
Dwudniowa wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego, skorzystanie z basenów termalnych, w miejscu noclegu na Cyrhli biesiada z tańcami.


miesiąc lipiec-
Wycieczka do Krakowa i Tyńca; zwiedzanie Wawelu i Opactwa w Tyńcu.
-
Powitanie lata nad zalewem "Skowronek" - biesiada połączona z zabawą.
-
Spotkanie z Dyrektorem PCPR w Chrzanowie Panią Jolantą Szynowską, wręczenie jej legitymacji Członka Honorowego Stowarzyszenia, obecny również sołtys Leszek Kowalski, pieczone ziemniaki.


miesiąc sierpień-
Wycieczka na Zarabie w Myślenicach, wyjazd na górę Chełm, biesiada i tańce w karczmie "Banderoza".
-
Spotkanie z Burmistrzem Chrzanowa Ryszardem Kosowskim, Dyrektorem Biblioteki w Chrzanowie Panią Lucyną Kumala, której wręczono legitymację Członka Honorowego Stowarzyszenia, przedstawicielką Filii w Płazie Panią Moniką Adamczyk, sołtysem Płazy Leszkiem Kowalskim. Po części oficjalnej pieczone ziemniaki w tzw. "Stoku". Na zakończenie spotkania Pan Burmistrz i Pani Dyrektor zostali obdarowani koszami pięknych kwiatów z bibuły, które wykonała Pani Weronika Kumala - członkini Stowarzyszenia.


miesiąc wrzesień-
Trzydniowa wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego, Pałacu Kultury i Nauki, Starego Miasta, Traktu Królewskiego, Łazienek, Pałacu w Wilanowie i Gmachu Sejmu Rzeczpospolitej. Zapoznanie się z historią miasta i tragicznym okresem II wojny światowej.
-
Stowarzyszenie wzięło udział w I Parafialnym Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez ks. Proboszcza Stanisława Makowskiego wraz z Radą Parafialną w Płazie. Członkinie Stowarzyszenia upiekły pyszne ciasta, którymi częstowały uczestników Festynu.


miesiąc październik-
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie zorganizowała bardzo interesujące spotkanie z Panią Karoliną Patla - Bio-Ogrody Wygiełzów oraz Panem Jackiem Chrząścikiem - Pasieka "Kamionka". Zaproszeni goście zapoznali uczestników spotkania z leczniczymi właściwościami ziół oraz wykorzystaniem miodu i innych naturalnych produktów pszczelich w profilaktyce zdrowotnej.
-
18.10 - Obchody Dnia Seniora w restauracji "Podzamcze" w Wygiełzowie. Zaproszono Burmistrza Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego i sołtysa Płazy Leszka Kowalskiego.
-
W VI Powiatowym Dniu Seniora , który odbył się 15 października w hali MOKSiR-u w Chrzanowie wzięło udział 41 seniorów z naszego Stowarzyszenia.


miesiąc listopad-
Spotkanie z Krzysztofem Zubikiem - Przewodniczącym Miejskiej Rady w Chrzanowie, który zapoznał zebranych z rolą Miejskiej Rady.
-
Spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem Bieńkiem - emerytowanym górnikiem, podróżnikiem, autorem wielu książek podróżniczych, który odwiedził nas na zaproszenie Dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie p. Lucyny Kumala.
-
Wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na sztukę "MAYDAY" Ray Conneya w reżyserii Stefana Szaciłowskiego.
-
Zabawa Andrzejkowa w klubie.


miesiąc grudzień-
Uroczyste spotkanie tzw. "Opłatek", na który zaproszono Burmistrza Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego, proboszcza z Płazy ks. Stanisława Makowskiego, sołtysa Płazy Leszka Kowalskiego oraz kierowniczkę Biblioteki w Płazie Jolantę Mazgaj z Moniką Adamczyk. Podczas spotkania odbyło się kolędowanie.
-
Jak co roku w siedzibie Stowarzyszenia odbyła się Zabawa Sylwestrowa podczas której wszyscy szampańsko się bawili w tak muzyki zapewnionej przez Pana Stanisława Charnasa. Był również walc czekoladowy oraz wybór królowej i króla parkietu, którymi zostali Pani Zofia Jamrozik i Pan Stanisław Dusza.

DSC02351
DSC02351
DSC02384
DSC02511
DSC02524
DSC02546
DSC02550
DSC02552
DSC02556
DSC02560
DSC02562
DSC02563
DSC02587
DSC02590

 
Sprawozdanie z działalności w 2011 roku

W 2011 roku Stowarzyszenie zorganizowało 4 wycieczki integracyjne:

 • dwudniowa do Szaflar i Gliczarowa – kąpiele w basenach z wodą termalną oraz uroczysta kolacja wraz zabawą, powitanie lata.

01_bt
01_bt
02_bt
03_bt
04_bt

01_wy
01_wy
01_za
02_za

 • dwudniowa do Złotego Stoku – zwiedzanie kopalni złota oraz wspaniałego Zamku w Mosznej.
 • Przybędzy k/Żywca – wejście na Golgotę Beskidów i uroczyste pożegnanie lata.
 • Białka Tatrzańską – kąpiele w basenach z wodą termalną.

01_sk
01_sk
02_sk
03_sk
04_sk

Spotkanie integracyjne nad Zalewem Skowronek.

W siedzibie Stowarzyszenia spotkano się z posłem na Sejm RP Tadeuszem Arkitem, który zapoznał zebranych z projektem tzw. "ustawy śmieciowej" oraz z v-ce Prezesem Banku Spółdzielczego w Chrzanowie p. Haliną Głogowską, która zapoznała zebranych z aktualną ofertą Banku.


Zorganizowano również Dzień Kobiet i Dzień Chłopa, pieczono ziemniaki w "Stoku", bawiono się na zabawach miesiąca, karnawałowych i w Sylwestra, dla wnuków był też Mikołaj.


01_sy
01_sy
02_sy
03_sy

Wyjeżdżano do teatru i kina. Uroczyście obchodzono Dzień Seniora, bawiąc się w restauracji "Nowa" w Chrzanowie. Na uroczystości goszczono posła Tadeusza Arkita z małżonką, Starostę Powiatu Chrzanowskiego Adama Potockiego i sołtysa Płazy Leszka Kowalskiego. Posłowi i Staroście wręczono legitymacje Członka Honorowego Stowarzyszenia.Przed Bożym Narodzeniem spotkano się na tradycyjnym opłatku, na którym obecny był Burmistrz Miasta Chrzanowa Ryszard Kosowski, ks. Marcin Będkowski wikariusz z Płazy oraz Sołtys Leszek Kowalski.


01_op
01_op
02_op
03_op
04_op
05_op

W 2011 roku przygotowano i wręczono w czasie odwiedzin chorych członków przebywających w szpitalu 14 paczek żywnościowych.Wręczenie pucharów za turniej remika.

 


Słowa w Sieci

Polecamy

Miejska Bibliorwka Publiczna w Chrzanowie • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamy
 • Polecamyplaza24.eu 2010-2016

1757813