Tydzień Bibliotek w Filii w Płazie.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie, przygotowała dla swoich czytelników szereg atrakcji:

Bookcrossing czyli akcja uwolnij książkę oraz kiermasz książek – cieszyły się tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Płazy, że ta forma promocji literatury zajmie stałe miejsce w ofercie naszej filii

– spotkanie w cyklu Czytadełko: O wilku, który chciał zostać gwiazdą rocka. Książka opowiada historię wilka. Wszyscy wiemy, że wilk to wyjątkowy zwierz. Ale czy ma w sobie zadatki na wielkiego poetę i malarza? Czy jest zdolnym rzeźbiarzem i aktorem? Mógłby zostać gwiazdą estrady?

Na te pytania próbowaliśmy wraz z naszymi najmłodszymi czytelnikami odpowiedzieć…

DKK – Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i książka „Wyspa mojej siostry”’ autorstwa Katarzyny Ryrych.  Jest to piękny, wzruszający utwór, który opowiada historię dwóch sióstr.  Szczególna wieź łączy nastoletnią Marysię z jej starszą, upośledzoną siostrą z zespołem Downa. To opowieść o trudnej miłości, bezgranicznej akceptacji i więzi opartej na obustronnym poświęceniu i zaufaniu.

– W cyklu Akademia Słowa z młodymi czytelnikami, uczniami Szkoły Podstawowej w Płazie  spotkali się chrzanowscy poeci: Helena Gleń i Bogusław Zakordoniec.  Nasi goście czytali utwory własne, wiersze i bajki dla dzieci i młodzieży. Zachęcali uczestników spotkań do czytania i tworzenia własnych tekstów.

Wymiana doświadczeń, aktywność i chęć rozmowy towarzyszyły nam podczas całego Tygodnia Bibliotek, za to wszystko naszym czytelnikom dziękujemy i zapraszamy oczywiście do nas!