Uciekinier ze świętego miasta – spotkanie autorskie z Jackiem Dybą

W płaziańskiej bibliotece w dniu 23.03.2018 roku pasjonaci literatury mieli okazję spotkać się z pisarzem mieszkającym w Płazie, autorem książki obyczajowej pt. „Uciekinier ze Świętego Miasta”. Książka ta opowiada o więziennej przyjaźni na śmierć i życie. Główni bohaterowie poznają się w wadowickim więzieniu, jeden z nich jest szanowanym nauczycielem muzyki, drugi gangsterem.

Podczas spotkania Pan Jacek Dyba opowiadał o swojej twórczości i o powstaniu książki, a także o tym, że oprócz prozy pisze również wiersze. Już w latach 90, wraz z żoną wziął udział w programie „Moja żona to skarb”, gdzie zachwycił twórców programu swoim wierszem wielbiącym żonę. Pan Jacek dał się poznać jako człowiek bardzo wszechstronnie uzdolniony: trakcie spotkania uczestnicy mogli posłuchać piosenki, którą skomponował (w aranżacji Krzysztofa Dyby i Marcina Bełzy).

Autorowi dziękujemy za podzielenie się z czytelnikami swoją pasją i życzymy owocnej twórczości.Zachęcamy do wysłuchania piosenki „Czyja to potrzeba”, udostępnioną w serwisie YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=kWU10ldXsog