Zaproszenie

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie!!!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi urodzonymi w 2016 roku do udziału w projekcie czytelniczym realizowanym przez chrzanowską Bibliotekę wspólnie z Instytutem Książki.

Podczas pierwszej wizyty zapisany do projektu trzyletni czytelnik otrzyma książeczkę Pierwsze wiersze dla.. oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, natomiast rodzice poradnik Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka. Każda wizyta w bibliotece, zakończona wypożyczeniem minimum jednej książeczki, uhonorowana zostanie wręczeniem jednej naklejki, a po uzbieraniu dziesięciu naklejek małemu czytelnikowi uroczyście wręczymy Dyplom Małego Czytelnika, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Mamy nadzieję, że udział w akcji Mała Książka- Wielki Człowiek zachęci małe dzieci i ich rodziców do odwiedzania biblioteki, wspólnego spędzania czasu oraz rodzinnego czytania.

UWAGA! DZIECI Z ROCZNIKA 2015 zapisane do projektu w roku 2018, które w ubiegłym roku nie zdążyły skompletować 10 naklejek i odebrać dyplomu, KONTYNUUJĄ ZBIERANIE NAKLEJEK! ZAPRASZAMY!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl