My`89

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie bierze udział w akcji organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, polegającej na zbieraniu pamiątek oraz nagrywaniu wspomnień związanych z wydarzeniami 1989 roku. Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców Chrzanowa, którzy mogą podzielić się wspomnieniami, a także zdjęciami i ciekawymi pamiątkami związanymi z przełomowym rokiem 1989. Chcemy dowiedzieć się jak historyczne zmiany, które zaszły trzydzieści lat temu, wpłynęły na życie mieszkańców naszego miasta i jak zostały zapamiętane.

Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 20.08.2019 r. o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie (I piętro, sala konferencyjna). Ze zgromadzonych materiałów oraz nagranych wspomnień powstanie film, który chcemy wyświetlić podczas specjalnego pokazu w naszej Bibliotece 10.09.2019 o godz. 17:00
Spośród bibliotek, które biorą udział w akcji wyłonionych zostanie pięć najciekawszych relacji z przeprowadzonych działań, za które zostaną przyznane atrakcyjne nagrody.  Poznajmy wspólnie historię 1989 roku w naszym mieście/gminie. Jesteśmy ciekawi, jak było!