Noc w bibliotece

ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK to hasło, które towarzyszyło nam i naszym młodym gościom podczas ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, którą po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Filii w Płazie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie 4 października 2019.

Na początku było głośne czytanie książki Martina Widmarka i Heleny Williams „Tajemnica złota”, która opowiada historię kradzieży bankowego złota, dokonanej przez… Oj, nie, nie zdradzimy – przeczytajcie, a z pewnością się dowiecie! Bohaterami książki są młodzi detektywi Lasse i Maja, którzy wraz z komisarzem policji postanawiają złodziejski łup odzyskać.

Oprócz czytania bawiliśmy się także w rozwiązywanie rebusów, poszukiwanie przydatnych do odnalezienia skarbu wskazówek w zakamarkach płaziańskiej biblioteki, a wszystko pod czujnym okiem „Białej Damy” i innych duchów. Cała akcja poszukiwawcza zakończyła się spektakularnym sukcesem – skarb odnaleziono!

Było wesoło i bardzo głośno. Grupa, która zdobyła najwięcej punktów, otrzymała nagrodę, a reszta uczestników drobne upominki. Kolejna Noc Bibliotek za rok. Już się cieszymy i oczywiście zapraszamy!