Wizyta drugoklasistów w Bibliotece w Płazie

Płaziańską bibliotekę odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Płazie.

W czasie próbnego lotu z sań Świętego Mikołaja spadła część prezentów i trafiła w różne przypadkowe miejsca, również do naszej biblioteki. Prezent miał trafić w ręce drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Płazie.
Ale żeby było weselej i żeby sprawdzić czy dzieci zasłużyły na ten podarek, przygotowałyśmy dla nich grę tropiącą. Zadaniem dzieci było rozwiązywanie kolejnych zadań, które krok po kroku przybliżały je do ukrytego gdzieś w bibliotece prezentu.
Drugoklasiści przygotowali się wspaniale! Odwiedzili nas ubrani w czapki świąteczne oraz  inne ozdoby i z zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań. Nie było łatwo! Zadania matematyczne zaczerpnęłyśmy z książek: „Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 1992-2011”, „Do trzech odlicz” G. Kasdepke oraz bajeczek matematycznych z zamieszczonych w zbiorku „Świerszczyk. Wielka Księga”.
Były również tribondy i zagadki dotyczące znajomości baśni, bajek i lektur. Uczniowie musieli zadania rozwiązać i dodatkowo odszukać wg odgadniętych wskazówek. Zadania były rozmieszczone w przeróżnych miejscach biblioteki, więc dzieci miały możliwość zajrzeć do miejsc, których nie mają okazji zobaczyć na co dzień.

Wszystkie zadania zostały wykonane, a prezent trafił w ręce dzieci!
W nagrodę za ciężką pracę uczniowie bawili się z wykorzystaniem projektora Fun Floor. I oczywiście częściowo zjedli prezent…