DKK dla dzieci w Bibliotece w Płazie

W Bibliotece w Płazie działa Klub DKK dla dzieci. Uczęszczają na niego uczniowie z pobliskiej szkoły wraz z opiekunem – Panią Karoliną Drużbacką – Łąką. Wiele książek już przeczytali i przedyskutowali swoje wrażenia. Oto kilka cytatów z notatek po spotkaniach naszego klubu:

„Moje kocie życie” – Carlie Sorosiak

Moje kocie życie to wzruszająca opowieść o tym, jak ważna w naszym życiu jest rodzina.

Uczestnikom Klubu Książki powieść bardzo się spodobała. Uczniowie narysowali swoje wyobrażenia „kociego kosmity”, a także stworzyli grę planszową, dotyczącą treści książki, którą polecić możemy każdemu, nie tylko fanom fantastyki.

Karolina Drużbacka – Łąka

„Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat” – G. L. Marvel

Na zajęciach z Klubu Książki poznaliśmy parę opowiadań o wspaniałych, dzielnych zwierzętach, które zmieniły świat. Dowiedzieliśmy się, że prawdziwi bohaterowie nie muszą mówić ludzkim głosem, mogą merdać ogonem lub machać trąbą.

Czy wiecie, że Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa; Hachiko lata czekał na pana w miejscu gdzie ostatni raz widział go żyjącego; słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce, itd.

Wszystkim, którzy lubią zwierzęta, są wrażliwi, ciekawi polecamy lekturę tych krótkich, acz wzruszających opowiadań.

Karolina Drużbacka – Łąka

„O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy” – Agnieszka Syczyło

Nasz Klub Książki zakończył ostatnio omawiać utwór, pt. O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy (Agnieszka Syczyło).

Malwina to przemiła bohaterka, która odkrywa, iż jej zmarły dziadek pomagał ludziom i sama pragnie przejąć po nim to zajęcia. Tym samym dziewczynka składa dziadkowi hołd, ale i odkrywa, że pomaganie może być zaraźliwe.

Każdemu polecamy tą książkę, która nie jest długa, a potrafi zaciekawić.

Karolina Drużbacka – Łąka

Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem – Victor Escandell, Ana Gallo

Naszym uczniom historyjki bardzo się podobały i z chęcią dyskutowali nad tym, kto może być wilkołakiem lub dlaczego potwór nie pożarł małej dziewczynki.

Polecamy tą książę każdemu z zacięciem detektywistycznym.

Karolina Drużbacka – Łąka

„Banda Michałka”  Ewy Karwan – Jastrzębskiej.

Michałek to nowy kolega Mikołajka i Jaśków! Michałek razem ze swoją bandą zawsze znajdą coś fajnego do roboty: organizują imprezę, prześcigają się w opowiadaniu fantastycznych snów, a nawet uczestniczą w konkursie filmowym i jadą na wycieczkę klasową do Londynu.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowe,  Filia w Płazie podsumowaliśmy spotkania Klubu Książki  a na temat „Bandy Michałka”. Uczniowie zrobili też prace plastyczne, przedstawiające bohaterów utworu, zgodnie z ich charakterystyką z tekstu.

Karolina Drużbacka – Łąka