DWUNASTA EDYCJA ŚWIĘTA MIODU W PŁAZIE JUŻ ZA NAMI!

Bogaty i ciekawy program, godni zaufania i zaangażowani współorganizatorzy i partnerzy oraz oczywiście gość specjalny: prof. dr. hab. n. farm.  BOGDAN KĘDZIA z  Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, który przedstawił wykład „Działanie lecznicze produktów pszczelich oraz ich zastosowanie praktyczne” – to w dużym skrócie, to co działo się w piątek 29 września 2017 w ramach corocznego, regionalnego spotkania Święto Miodu w Płazie.

Część artystyczna to wzruszające występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie, uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz pensjonariuszy z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie i piękny recital w wykonaniu płazianki Ewy Jurkiewicz.

Wsparły nas oczywiście, jak co roku, nasze niezastąpione „Płazianki” z Grupy Śpiewaczo-Obrzędowej, kolejny raz gościliśmy też Męski Zespół Śpiewaczy „Bolęcanie”.

W trakcie imprezy Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa Jolanta Piecuch wraz z Dyrektorem chrzanowskiej biblioteki Anną Siewiorek, Sołtysem Płazy Stanisławem Czarnym i Jolantą Mazgaj, kierownikiem Filii w Płazie z dumą uhonorowali Państwa Elżbietę Hołderna- Kędzia oraz prof. Bogdana Kędzie pamiątkowymi medalami „Przyjaciel Płazy?”. Jacek Chrząścik, nasz rodzimy pszczelarz, otrzymał puchar Prezesa Koła Pszczelarzy w Trzebini.

Podczas całego spotkania, dzięki współpracy z Fundacją DKMS, wszyscy chętni, obecni na naszym regionalnym miodowym święcie, mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Słowa wdzięczności kierujemy do uczniów płaziańskiego Zespołu Szkół, którzy dla wszystkich gości przygotowali słodki poczęstunek, szczególnie zaś dziękujemy Wiktorii Jarosz i Dagmarze Mysiura, za pyszny i piękny „pszczółkowy” tort!

Organizatorami Dwunastego Święta Miodu w Płazie byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie, Szkoła Podstawowa w Płazie, Pasieka ?Kamionka?. Współorganizatorami: Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa „Płazianki”, zaś partnerami: Przedszkole Samorządowe w Płazie, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Fundacja DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Za objęcie całej imprezy honorowym patronatem serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Chrzanowa Ryszardowi Kosowskiemu.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne miodowe święto w Płazie!