Szczęśliwa Trzynastka, czyli miodowe świętowanie w Płazie.

W sobotnie popołudnie, 18 sierpnia, w Płazie było miodowo, muzycznie, rozrywkowo i edukacyjnie! Kolejna edycja Święta Miodu w Płazie, które już wpisało się w krajobraz kulturalny naszego regionu, zgromadziło
wielu mieszkańców zarówno wioski jak i całej okolicy.

Swoimi talentami chwaliły się płaziańskie przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej, nie mogło zabraknąć zespołu teatralno-muzycznego „Kurtyna” z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie i oczywiście naszych niezawodnych Płazianek.

Jak co roku, także tym razem, mieliśmy gości specjalnych. Bawiliśmy się w śląskich muzycznych klimatach, w które znakomicie wprowadził nas Mirosław Szołtysek i „Wesołe Trio”, a potem, do późnych godzin nocnych miodową, taneczną biesiadę poprowadził DJ Andyllax.

Poza sceną również się działo!

Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie dzieci brały udział w konkursie plastycznym i quizie wiedzy „miodowej”. Nagrody w konkursach ufundował Urząd Miasta w Chrzanowie.

Dodatkowo, w ramach akcji pod hasłem „Niska emisja – wielka sprawa, czym dymi komin sąsiada”, finansowanej ze środków Gminy Chrzanów, można było dowiedzieć się jak ekologicznie palić w domowych piecach i kotłach.

Jak na miodową akcję przystało, można było nabyć zdrowe, ekologiczne miodowe produkty oraz artykuły rękodzieła ludowego. Dla spragnionych i głodnych przygotowano stoiska gastronomiczne.

Święto odbyło się pod honorowym patronatem Ryszarda Kosowskiego, Burmistrza Miasta Chrzanowa, a wśród organizatorów wymienić należy: Sołtysa i Radę Sołecką w Płazie, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filię w Płazie, Pasiekę Kamionka Jacka Chrząścika. Współorganizatorami byli: Urząd Miejski w Chrzanowie, Klub Sportowy „Tempo” Płaza, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Grupa Obrzędowo- Śpiewacza, „Płazianki”, Ochotnicza Straż Pożarna w Płazie. Wsparli nas także: Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie, Przedszkole Samorządowe w Płazie, Szkoła Podstawowa w Płazie, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków Środowiskowych Domów Samopomocy W Płazie.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy oczywiście za rok!