Płaziańskie gawędy „Przy Kominie”

Witamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, Filii w Płazie

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę i jednocześnie zaprosić do udziału w proponowanym on-line cyklu spotkań, przybliżającym bogactwo kulturowe i przyrodnicze Płazy oraz okolic. Biblioteka w Płazie z wielką troską odnosi się do  potrzeby promowania bogatego dorobku literackiego twórców, którymi są …mieszkańcy Płazy.

Spotkamy zatem utwory literatury pięknej, zawierającej legendy regionalne, ale również poważne prace traktujące o historii naszej miejscowości. Spotkania te, to rozmowy z ludźmi, którzy opowiedzą o swojej pasji i przywiązaniu do regionu, jak również zaprezentują owoce swojej twórczości. Nie zabraknie opowieści o długotrwałej i skrupulatnej pracy nad dokumentowaniem i prezentowaniem historii, ale również promowaniu miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych, których w Płazie nie brakuje.

Płazianie potrafią dbać o kulturę i tradycję, również tę w wydaniu folklorystycznym. Zapraszamy zatem na warsztaty rękodzielnicze oraz kulinarne, przy okazji których przywołane zostaną wciąż żywe i pielęgnowane zwyczaje. Towarzyszyć im będą opowieści – gawędy ludzi – miłośników tego dorobku, który ukształtował pokolenia mieszkańców Płazy.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie oraz Facebooka:

W dzisiejszym filmie mamy dla Was przepis na najlepsze, płaziańskie pączki!

Przepis na pączki (PDF)