Informacje Polski Zwiazek Emerytów

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 9 Płaza

Koło Nr 9 powstało w 2002 roku założone przez Pana Antoniego Gałuszkę. Na początku do Koła było zapisanych niewielu członków, z biegiem czasu ich liczba sukcesywnie się powiększała. Co tydzień odbywają się spotkania wszystkich zrzeszonych osób, którzy wspólnie organizują wycieczki krajoznawcze, wyjazdy z dziećmi, zabawy taneczne a także konkursy z nagrodami. Sponsorami wspólnego biesiadowania są lokalni przedsiębiorcy, zwłaszcza właściciele wiejskich sklepów.

Nadzór nad działalnością Koła pełni Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Odział w Chrzanowie Pani Krystyna Godyń. Obecnie Przewodniczącą Koła Nr 9 Płaza jest pani Zofia Łącka. Na dzień dzisiejszy Koło zrzesza 23 członków. W czerwcu 2009 roku członkowie Koła pojechali na wycieczkę i zwiedzili Górę św. Anny oraz zamek w Mosznej. Podziwiali w parku ogromne drzewa i piękne krzewy rododendronów. W tym roku zaplanowany jest wyjazd do ogrodu botanicznego.

W ciepłe dni członkowie pieką ziemniaki, kiełbaski, co roku urządzają Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Seniora, w okresie Wielkanocy „Świąteczne jajko”, a w Boże Narodzenie spotkanie opłatkowe. Na wspólne świętowanie jest zapraszany Sołtys Płazy Leszek Kowalski, który chętnie uczestniczy w spotkaniach.

Zabawa w większym gronie, praktyczne porady, pocieszanie w troskach codziennego życia, wspólne śpiewanie i spędzanie wolnego czasu w miłej i przyjaznej atmosferze to główne powody zorganizowania Koła. Przewodnicząca Pani Zofia Łącka zaprasza wszystkich chętnych do zapisania się do Związku i zapewnia nowych członków, że nie zabraknie im wrażeń, atrakcji i na pewno nie będą czuli się samotni i niepotrzebni.